Соціальні мережі – добро чи зло?
Критика соціальних мереж ще досі залишається мейнстрімом. Видалення своїх профілів перетворилося на тренд. Тільки лінивий не висловився на тему несправжності спілкування у фейсбуках-контактах та ненажерливого поглинання ними нашого безцінного часу. Особливо стурбовані громадяни запустили справжню хвилю параної на тему контролю наших персональних даних монстрами з АНБ-КГБ-ФСБ-ҐосДепу. Все це насправді так.
А тепер давайте будемо дорослими і відповідальними людьми. Як дорослі люди ми перестанемо піддаватися масовій паніці і подивимося на речі тверезо.
Соціальні мережі є лише інструментом комунікації. Таким же інструментом, як мобільний телефон, телеграф і голубина пошта.
Соціальні мережі є засобами масової інформації. Такими ж як телебачення, газети та наскельні малюнки.
Є безліч людей, які годинами базікають по телефону. Але це ж не причина говорити, що телефонний зв’язок зло. Можна було б уявити, що видалена сторінка у ВК та розрізана навпіл сім-карта врятує людство від марнування часу. Але ж залишиться “мило” на телебаченні, залишаться глянцеві журнали. Згадайте тепер милих бабусь, які збираються зграйками на лавочках усіх українських міст, сіл і смт. Вони здатні без жодних технічних засобів щодня по дванадцять годин поспіль перемивати кості всім сусідам та телезіркам і вирішувати всі проблеми місцевої та світової політики.
Давайте зізнаємося собі чесно – ми самі винні у непродуктивності використання власного часу. Не Марк Цукерберг, не Павєл Дуров, не масони і не вселенська змова.
Стосовно спецслужб, які жадібно полюють за нашою любовною перепискою та фотографіями з п’яних вечірок. Пригадаймо фільм “Ворог держави” (Enemy of the State) з Віллом Смітом у головній ролі. Він знятий у 1998 році, коли сучасних соцмереж не існувало взагалі, мобільний телефон був розкішшю навіть у США, а більшість українців бачили інтернет тільки по телевізору. Так от цей фільм, можливо трохи перебільшено, але яскраво зображує, що вже у 1998 році не можна було нічого сховати від спецслужб, якщо вони хотіли про Вас щось знати.
З іншого боку не варто страждати манією величі. Подробиці особистого життя більшості з нас не цікаві ні ФСБ, ні тим більше АНБ.
Якщо ж у нас з’являються реальні підстави боятися “великого ока”, то для захисту своїх даних варто вжити серйозніші заходи ніж втеча з Фейсбуку.
Соціальні мережі сьогодні є важливим та ефективним засобом налагодження та підтримання соціальних зв’язків. Як і будь-яке явище під Сонцем вони мають хороші і погані сторони. Але це лише інструмент у наших руках. Саме від нас залежить, яким боком ми його будемо використовувати.
Як отримати максимальну користь від соціальних мереж ми розглянемо у наступних публікаціях.
@ 01:18
Це правда, що ми завжди самі обираємо, як використовувати різні речі, але зазвичай ми не дуже свідомо це робимо. Тому я мушу зізнатися, що соцмережі забирають мій час. Багато. Причина звісно в мені. Залишилось навчитися відділяти корисну частину речей від шкідливої… Хотілося б використовувати соцмережі, дійсно як інструмент.
@ 15:31
Дуже сподобалась публікація! Просто та лаконічно викладені вірні роздуми. Подяка автору!
@ 22:26
Ой, я вас прошу, від кого там щось залежить?
Що може залежити від несформованої психіки школоти?
Кого ви обманюєте? Себе чи людей навколо, які постійно спостерігають картину, коли цілими днями діти і підлітки сидять в соціальних мережах, пообвішуючись гаджетами??!
Всі такі модні, шо-капєц, хлопчики стали сожі на дівчаток, губки надуті, чолка зализана, смазливе личко, селфі, лайки, репости, чікі-ляля..
Видно навіть як люди почали “лайкати” один одного в реальності, оцінюючи зовнішній вигляд, зачіску, “крутизну” гаджета і т.д.!
І шо? Стали ті підлітки від того розумнішими? Може стали краще навчатись?
Розумітись на точних науках? Природничих? Цікавитись українською історією, всесвітньою історією, мистецтвом, навколишнім середовищем, фольклором, астрономією?
Може спортом стали більше займатись?
Ви коли бачите підлітка з навушниками, ви думаєте там в нього звучить якийсь тренінг, урок іноземної мови, аудіокнига Карла Сагана, твори Шевченка чи Василя Шкляра, чи якась українська пісня або, прости господи, стрілецький марш або козацька дума?)
На 99% впевнений, що там звучить стандартна, тупоголова, російська попсятина!
Коли ця мильна бульбашка у вигляді гаджетів і соціальних мереж лопне (а рано чи пізно це обовязково станеньтся), що буде далі робити це “покоління гаджетів”, коли воно навіть цвяха нормально не може забити?
@ 07:38
Ye!How aer you today?
@ 03:21
So you are a man or woman?
@ 20:08
Where there is a will, there is a way.
@ 22:40
This Domain Is Good!
@ 19:21
疫情还在影响生活!唉!
@ 08:07
Very Good!不错呀!
@ 14:52
Do nothing and earn up to $2,929,680!Just join the VIP and earn money without work!660,000 HD sexy photos download by package!URL:https://baby.much.pw/
@ 07:06
100,000 Backlinks only $10,Subject to data from ahrefs.com.After paid $10 by PayPal (My PayPal:helloboy1979@gmail.com),Tell me your URL, email and comment content.I will complete the task within ten days.But It may take up to a month for the data updated from ahrefs.com.
@ 16:26
Hi,how old are you?i am 26.
@ 16:29
Do you like watching tv?
@ 16:13
Itís difficult to find knowledgeable people for this topic, but you sound like you know what youíre talking about! Thanks
@ 21:33
China or America, which one do you like
@ 01:12
Hope for world peace
@ 20:51
China and USA,will war or not?
@ 01:04
Here you are,How are you?