Skip to content
Close

Що таке нетворкінг та френдінг?

networking - frndsInUa

Люди – суспільні істоти. Ми з’являємося на світ завдяки іншим людям. Ми виживаємо за допомогою оточуючих. Хочемо ми того чи ні, але в нашому житті навряд чи вдасться відшукати моменти, коли ми не залежимо від інших. Тому не варто дивуватися, що і людське щастя – це результат наших взаємин з оточуючими.

Далай-лама XIV  

Нетворкінг або персональний нетворкінг (від англійського network – мережа) – є практикою та філософією побудови, розвитку і підтримки особистої мережі зв’язків.
Призначення такої мережі – сприяти ефективній діяльності особи та досягненню нею поставлених завдань і цілей.

В нашій країні, як це часто буває в постколоніальних суспільствах, сприйняття багатьох базових ментальних цінностей є викривленим.

«Нетворкінг – це про відносини!»

Тому навіть та невелика група людей, які чули про нетворкінг, розуміють його цілком по-радянськи. При слові “нетворкінг” уява українця породжує дивну суміш тоталітарного блату і дико-капіталістичного використання інших людей у власних еґоїстичних цілях.

Насправді, нетворкінг – це про відносини. А ще – про взаємодопомогу. Нетворкінг – це коли ти допомагаєш іншим, не чекаючи нічого взамін. Коли ж приходить пора і ти сам потребуєш допомоги, тобі є до кого звернутися. Кожен з нас бодай раз опинявся у ситуації, коли у скруті ти один…

Ідея нетворкінгу в тому, щоб бути більш відкритими з людьми. Ми повинні зрозуміти, що не можемо бути незалежними від людей навколо, а головне – нам цього не потрібно. Ми всі взаємопов’язані тоненькими ниточками. Ми реалізуємося в житті через взаємодію одне з одним.

Рух нетворкінгу зародився з теорії шести рукостискань, яка стверджує, що кожна особа на цій планеті пов’язана з іншою максимум через шість рівнів зв’язків.

Нетворкінг справді використовують в першу чергу бізнесмени в якості засобу ділової співпраці. Це пов’язано з тим, що для бізнесу налагодження правильних взаємозв’язків є життєвонеобхідним.

Сьогодні нетворкінг здобуває все більшу популярність серед студентів та суспільно-активної молоді.

connections-frndsInUa

Що ж таке френдінг?

Якщо ми спробуємо дослідити поняття френдінгу, то виявимо, що воно зародилося як форма взаємодії в соціальних мережах, але тепер стало більш широким та різноманітним. Окремо розрізняють соціальний френдінг, маркетинговий та комерційний френдінг.
Можна знайти таке визначення френдінгу:

Френдінг – міжособистісна комунікація, заснована на врахуванні потреб кожного з учасників комунікації.

У frnds.Network ми дивимося на френдінг з дещо іншого боку.

Френдінг (від англійського friend – друг) – є особливою формою нетворкінгу, яка головний акцент ставить на розвитку особистих дружніх відносин.
Ми розглядаємо дружбу як цінність, без прив’язки до її практичної, ділової чи якоїсь іншої користі. Ми вважаємо кожну людину унікальною. Саме особистість, душа, є скарбом, який несе в собі кожна людина. Віднайти цей скарб – ось справжнє багатство, яке може подарувати дружба!

4 коментарі

 1. Софія Шевченко
  @ 10:39

  А я раніше взагалі не чула нічого про нетворкінг. А тепер така крута всім знайомим розказую. Експерт прямо із паблік-релейшинз…:)

  Reply

 2. Andrew
  @ 18:03

  Ніколи не думав про зв’язки з такого боку. Завжди здавалося, що це щось погане. А тепер думаю, треба міняти погляди.

  Reply

  • Ancrien
   @ 13:19

   Ага, я тоже не сразу просек. Что за тема такая. Оказывается – отстал от жизни.

   Reply

 3. Альона Богун
  @ 01:13

  Була на семінарі по нетворкінгу. Потрапила випадково. Подруга дала запрошення. Зараз розумію, що бути корисним для інших, допомагати, щось робити для людей – це не просто такий спосіб самопіару, а шлях реалізації закладеного в нас потенціалу, природня потреба.
  Я про нетворкінг знала, але розуміла його лише як технологію досягнення цілей завдяки зв’язкам.
  Мені подобається акцент, який Ви робите в нетворкінгу – дружба. Це правильно. Мені це допомогло по іншому поглянути на свої відносини з навколишніми. Відчуваю реальні зміни.

  Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.